1.18 / May 5, 2017
(4.6/5) ()

Description

Dinozor Makineler oyunları köyünde güzelbirgüneşli gün makineler ve arkadaşı keloğla güneşin tadınıçıkarırkenbirdenbire gökyüzü karardığında ve yıldırımgökyüzünüdolduruyor.
Ve canavarlar altın çaldılar ve dinozor makineler dışındakitümköylülerden şans eseri kaçmayı kaçırdılar.
dinozor arkadaşlarını kurtarmak zorunda Harika karakter oyunu,güzelanlar vereceğim Çocuklarına yönelik, Ve arkadaşlarınıkurtar.
Çocuk çizgi filmi kahramanları niloya elifin düşleri rafadantayfapepe kuzucuk harika kanatlar ibi tole ege ile gaga ayıcıkbomboistanbul muhafızları keloğlan tel ali maya ve bulut ormandoktoruve dahası. Hepsi bu oyunu takip edip şakiri destekliyor ...vedahası. Ve ailesi tek başına.
Reflekslerinizi süper muhafızları test edin ve onayardımedin.

NASIL OYNANIR

Atlamak için ekrana dokunmanız yeterli.
Mümkün olduğunca çok altın toplayın
Seviye geçmek için oyunun sonuna kadar koş

ÖZELLİKLER

Çocuk oyunları
Bütün yaşlar için
Yüksek kaliteli grafikler
En iyi macera oyunlarından biri
Farklı oyun modları
Mobil oyunlar, telefon ve tablet.
Birçok engeller ve yükseklik nesnesidir.

'' Eğer Dinozor beğendiyseniz oyunları, Oy verin. Bu, dahafazlaBedava Oyunlar geliştirmemizi sağlayacak. ''

Makineler oyunu, önerileri veya görüşleri ile ilgilisorularınıziçin lütfen bizimle iletişime geçiniz.

[email protected]

Yasal Uyarı:

Şiddet Veya Oyundaki Ham Resimler Yoktur "Çocuklar İçinUygun"

Dinozor Makineler Oyunu resmi bir oyun değil sadece taraftarlariçinyapılmış bir fan. (^_^)

App Information Dino MakineleR Oyunları

 • App Name
  Dino MakineleR Oyunları
 • Package Name
  com.dinozormakineler.oyunu
 • Updated
  May 5, 2017
 • File Size
  Undefined
 • Requires Android
  Android 1.6 and up
 • Version
  1.18
 • Developer
  Frank Yarid
 • Installs
  10 - 50
 • Price
  Free
 • Category
  Adventure
 • Developer
 • Google Play Link

Frank Yarid Show More...

Doktor Wheelie Adventure 1.11 APK
Frank Yarid
Doktor Mac Wheelie köyünde güzel güneşlibirgün, dr mac heryie ve arkadaşı pepe güneşin tadınıçıkarıyor,birdenbire gökyüzü kararıyor ve yıldırımgökyüzünüdolduruyor.Ve canavarlar altınları çalıyorlar ve doktor mek viliharicindekitüm köylüleri, şans eseri ne kadar kötülükten kaçıyorlardiyekaçırıyor.Doktor mekkuin arkadaşlarını kurtarmak zorunda Çocuk çizgifilmikahramanları niloya elifin düşleri rafadan tayfa pepe kuzucukibiile toya ege ile gaga ayıcık bombo istanbul muhafızlarıkeloğlantel ali maya ve bulut orman doktoru ve dahası. Hepsi buoyunu takipedip şakiri destekliyor ... ve dahası. Ve ailesi tekbaşına.NASIL OYNANIRDüşman yığınıElinden geldiğince çok altın toplayınAtlamak için ekrana dokununÖZELLİKLERBütün yaşlar içinMüthiş grafiklerKolay kontrolSert seviyeler100'den fazla seviye'' Eğer doktor mekvili 'nden hoşlanıyorsanız, onuderecelendirinlütfen. Bu, daha fazla Bedava Oyunlar geliştirmemizisağlayacak.''Dr mc wheelie oyun, öneri veya görüşleri ile ilgili sorularınıziçinlütfen bize ulaşı[email protected]:Doktor vili Şiddet Veya Oyundaki Ham Resimler "ÇocuklarİçinUygun"Doktor Mac Wheelie macera Oyunu resmi bir oyun değilsadecehayranları için yapılmış bir fan. (^_^)
Harika Oyunlari 2 APK
Frank Yarid
Yeni harika kanatlar köyünde güzel birgüneşligün makineler ve arkadaşı akıllı tavşan momo güneşintadınıçıkarırken birdenbire gökyüzü karardığında ve yıldırımgökyüzünüdolduruyor.Ve canavarlar altın çaldılar ve harika kanatlar makinelerdışındakitüm köylülerden şans eseri kaçmayı kaçırdılar,kanatlararkadaşlarını kurtarmak zorunda Harika karakter oyunu,güzel anlarvereceğim Çocuklarına yönelik, Ve arkadaşlarınıkurtar.Çocuk çizgi filmi kahramanları niloya elifin düşleri rafadantayfaDinozor Makineler pepe kuzucuk harika kanatlar ibi tole egeilegaga ayıcık bombo istanbul muhafızları keloğlan tel ali mayavebulut orman doktoru ve dahası. Hepsi bu oyunu takip edipşakiridestekliyor ... ve dahası. Ve ailesi tek başına.NASIL OYNANIRSeviye geçmek için oyunun sonuna kadar koşAtlamak için ekrana dokunmanız yeterli.Mümkün olduğunca çok altın toplayınÖZELLİKLERÇocuk oyunlarıEn iyi macera oyunlarından biriBütün yaşlar içinYüksek kaliteli grafiklerFarklı oyun modlarıMobil oyunlar, telefon ve tablet.Birçok engeller ve yükseklik nesnesidir.Eğer harika beğendiyseniz oyunları, Oy verin. Bu, daha fazlaBedavaOyunlar geliştirmemizi sağlayacak.Makineler oyunu, önerileri veya görüşleri ile ilgilisorularınıziçin lütfen bizimle iletişime geç[email protected] Uyarı:kantlar Oyunu resmi bir oyun değil sadece taraftarlar içinyapılmışbir fan. (^_^)Şiddet Veya Oyundaki Ham Resimler Yoktur "Çocuklar İçinUygun"
патруль остров приключение 1.3 APK
Frank Yarid
Это прекрасный солнечный день всказочныйпатруль деревне, патруль и его друзья наслаждаютсясолнцем, когдавдруг небо темнеет и молния наполняет небо.И монстры крадут золото и похищают всех жителей деревни,кромеfixies, как, к счастью, ускользает.fiksiki должны спасти своих друзей сказочный патруль и семьювполном одиночестве.КАК ИГРАТЬРазбить врагаКоснитесь экрана, чтобы прыгатьСобирайте золотые монеты столько, сколько сможетеФУНКЦИИновые мультфильмыновые мультфильмыДетские игрыЖесткие уровниПростое управлениеДля всех возрастовБесплатные игрыМультик про котикаЕсли вам это нравится, пожалуйста, оцените его. Это вдохновит наснаразработку более бесплатных игр.Если у вас есть вопросы о игре патруль островмультфильм,предложения или мнения, пожалуйста, свяжитесь снами[email protected]Отказ от ответственности:Эта игра не является официальной игрой, а просто фанатомдляфанатов. (^_^)It's a beautiful sunnydayin the fabulous village patrol, patrol and his friends enjoythesun, when suddenly the sky darkens and lightning fillsthesky.And the monsters steal gold and kidnap all the villagersexceptFixies, as luckily escapes.fiksiki must save his friends and family fabulouspatrolalone.     HOW TO PLAYdefeat the enemyTap the screen to jumpCollect gold coins as much as you can      FEATURESnew cartoonsnew cartoonsKids gameshard levelssimple operationFor all agesFree gamesCartoon about a catIf you like it, please rate it. This will encourage us todevelopmore free games.If you have questions about the game Patrol islandcartoon,suggestions or opinions, please contact [email protected] of responsibility:This game is not an official game, but just a fan for thefans.(^_^)
Yeni Muhafızları Oyunları 1.20 APK
Frank Yarid
istanbul muhafızları oyunları köyünde güzelbirgüneşli gün makineler ve arkadaşı akıllı tavşan momo güneşintadınıçıkarırken birdenbire gökyüzü karardığında ve yıldırımgökyüzünüdolduruyor.Ve canavarlar altın çaldılar ve muhafızları makineler dışındakitümköylülerden şans eseri kaçmayı kaçırdılar.muhafizlari arkadaşlarını kurtarmak zorunda Harika karakteroyunu,güzel anlar vereceğim Çocuklarına yönelik, Vearkadaşlarınıkurtar.Çocuk çizgi filmi kahramanları niloya elifin düşleri rafadantayfaDinozor Makineler pepe kuzucuk harika kanatlar ibi tole egeilegaga ayıcık bombo istanbul muhafızları keloğlan tel ali mayavebulut orman doktoru ve dahası. Hepsi bu oyunu takip edipşakiridestekliyor ... ve dahası. Ve ailesi tek başına.Reflekslerinizi süper muhafızları test edin ve onayardımedin.NASIL OYNANIRAtlamak için ekrana dokunmanız yeterli.Mümkün olduğunca çok altın toplayınSeviye geçmek için oyunun sonuna kadar koşÖZELLİKLERYüksek kaliteli grafiklerMobil oyunlar, telefon ve tablet.Çocuk oyunlarıBütün yaşlar içinkeloqlanBirçok engeller ve yükseklik nesnesidir.En iyi macera oyunlarından biriFarklı oyun modları'' Eğer muhafizlari beğendiyseniz oyunları, Oy verin. Bu, dahafazlaBedava Oyunlar geliştirmemizi sağlayacak. ''Makineler oyunu, önerileri veya görüşleri ile ilgilisorularınıziçin lütfen bizimle iletişime geç[email protected] Uyarı:Şiddet Veya Oyundaki Ham Resimler Yoktur "Çocuklar İçinUygun"istanbul muhafızları Oyunu resmi bir oyun değil sadecetaraftarlariçin yapılmış bir fan. (^_^)
Yeni Harika oyunları 1.19 APK
Frank Yarid
harika kanatlar oyunları köyünde güzelbirgüneşli gün makineler ve arkadaşı keloğla güneşin tadınıçıkarırkenbirdenbire gökyüzü karardığında ve yıldırımgökyüzünüdolduruyor.Ve canavarlar altın çaldılar ve harika makineler dışındakitümköylülerden şans eseri kaçmayı kaçırdılar.kanatlar arkadaşlarını kurtarmak zorunda Harika karakteroyunu,güzel anlar vereceğim Çocuklarına yönelik, Vearkadaşlarınıkurtar.Çocuk çizgi filmi kahramanları niloya elifin düşleri rafadantayfaDinozor Makineler pepe kuzucuk harika kanatlar ibi tole egeilegaga ayıcık bombo istanbul muhafızları keloğlan tel ali mayavebulut orman doktoru ve dahası. Hepsi bu oyunu takip edipşakiridestekliyor ... ve dahası. Ve ailesi tek başına.Reflekslerinizi süper muhafızları test edin ve onayardımedin.NASIL OYNANIRAtlamak için ekrana dokunmanız yeterli.Mümkün olduğunca çok altın toplayınSeviye geçmek için oyunun sonuna kadar koşÖZELLİKLERÇocuk oyunlarıBütün yaşlar içinYüksek kaliteli grafiklerEn iyi macera oyunlarından biriFarklı oyun modlarıMobil oyunlar, telefon ve tablet.Birçok engeller ve yükseklik nesnesidir.'' Eğer harika beğendiyseniz oyunları, Oy verin. Bu, dahafazlaBedava Oyunlar geliştirmemizi sağlayacak. ''Makineler oyunu, önerileri veya görüşleri ile ilgilisorularınıziçin lütfen bizimle iletişime geç[email protected] Uyarı:Şiddet Veya Oyundaki Ham Resimler Yoktur "Çocuklar İçinUygun"kantlar Oyunu resmi bir oyun değil sadece taraftarlar içinyapılmışbir fan. (^_^)
Новый патруль остров 1.14 APK
Frank Yarid
Сокровища золотого сказочный патрульплеменибыли украдены патруль, вы выбраны, чтобы вернуть их своимзаконнымвладельцам.И монстры крадут золото и похищают всех жителей деревни,кромеfixies, как, к счастью, ускользает.fiksiki должны спасти своих друзей сказочный патруль и семьювполном одиночестве.Найти все монеты, изумруды и бриллианты, сломав записивремени,чтобы получить лучший результат.КАК ИГРАТЬРазбить врагаСобирайте золотые монеты столько, сколько сможетеКоснитесь экрана, чтобы прыгатьФУНКЦИИновые мультфильмыПростое управлениеДетские игрыЖесткие уровниДля всех возрастовБесплатные игрыЕсли вам это нравится, пожалуйста, оцените его. Это вдохновит наснаразработку более бесплатных игр.Если у вас есть вопросы о игре патруль островмультфильм,предложения или мнения, пожалуйста, свяжитесь снами[email protected]Отказ от ответственности:Насилие или любые грубые картинки в игре «Подходит для детей»Эта игра не является официальной игрой, а просто фанатомдляфанатов. (^_^)The treasures ofthegolden fairy patrol the tribe had been stolen patrol, youarechosen to return them to their rightful owners.And the monsters steal gold and kidnap all the villagersexceptFixies, as luckily escapes.fiksiki must save his friends and family fabulouspatrolalone.Find all the coins, emeralds and diamonds, breaking the recordoftime to get the best result.     HOW TO PLAYdefeat the enemyCollect gold coins as much as you canTap the screen to jump      FEATURESnew cartoonssimple operationKids gameshard levelsFor all agesFree gamesIf you like it, please rate it. This will encourage us todevelopmore free games.If you have questions about the game Patrol islandcartoon,suggestions or opinions, please contact [email protected] of responsibility:Violence or any rough pictures in the game "suitableforchildren"This game is not an official game, but just a fan for thefans.(^_^)
Летать патруль остров 1.3 APK
Frank Yarid
прекрасный солнечный день в сказочныйпатрульдеревне, патруль и его друзья наслаждаются солнцем, когдавдругнебо темнеет и молния наполняет небо.И монстры крадут золотоипохищают всех жителей деревни, кроме fiksiki, как, ксчастью,ускользает, fixies должны спасти своих друзей сказочныйпатруль исемью в полном одиночестве.КАК ИГРАТЬКоснитесь экрана, чтобы прыгатьФУНКЦИИПростое управлениеДля всех возрастовБесплатные игрыновые мультфильмыДетские игрыЖесткие уровниЕсли у вас есть вопросы о игре патруль островмультфильм,предложения или мнения, пожалуйста, свяжитесь снами[email protected]Если вам это нравится, пожалуйста, оцените его. Это вдохновит наснаразработку более бесплатных игр.Отказ от ответственности:Насилие или любые грубые картинки в игре «Подходит для детей»Эта игра не является официальной игрой, а просто фанатомдляфанатов. (^_^)a beautiful sunny dayinthe fabulous village patrol, patrol and his friends enjoy thesun,when suddenly the sky darkens and lightning fills nebo.Imonsterssteal gold and kidnap all the villagers except fiksiki, asluckilyescapes, Fixies must save his friends fairy patrol andfamilyalone.     HOW TO PLAYTap the screen to jump      FEATURESsimple operationFor all agesFree gamesnew cartoonsKids gameshard levelsIf you have questions about the game Patrol islandcartoon,suggestions or opinions, please contact [email protected] you like it, please rate it. This will encourage us todevelopmore free games.Denial of responsibility:Violence or any rough pictures in the game "suitableforchildren"This game is not an official game, but just a fan for thefans.(^_^)
Dino MakineleR Oyunları 1.18 APK
Frank Yarid
Dinozor Makineler oyunları köyünde güzelbirgüneşli gün makineler ve arkadaşı keloğla güneşin tadınıçıkarırkenbirdenbire gökyüzü karardığında ve yıldırımgökyüzünüdolduruyor.Ve canavarlar altın çaldılar ve dinozor makineler dışındakitümköylülerden şans eseri kaçmayı kaçırdılar.dinozor arkadaşlarını kurtarmak zorunda Harika karakter oyunu,güzelanlar vereceğim Çocuklarına yönelik, Ve arkadaşlarınıkurtar.Çocuk çizgi filmi kahramanları niloya elifin düşleri rafadantayfapepe kuzucuk harika kanatlar ibi tole ege ile gaga ayıcıkbomboistanbul muhafızları keloğlan tel ali maya ve bulut ormandoktoruve dahası. Hepsi bu oyunu takip edip şakiri destekliyor ...vedahası. Ve ailesi tek başına.Reflekslerinizi süper muhafızları test edin ve onayardımedin.NASIL OYNANIRAtlamak için ekrana dokunmanız yeterli.Mümkün olduğunca çok altın toplayınSeviye geçmek için oyunun sonuna kadar koşÖZELLİKLERÇocuk oyunlarıBütün yaşlar içinYüksek kaliteli grafiklerEn iyi macera oyunlarından biriFarklı oyun modlarıMobil oyunlar, telefon ve tablet.Birçok engeller ve yükseklik nesnesidir.'' Eğer Dinozor beğendiyseniz oyunları, Oy verin. Bu, dahafazlaBedava Oyunlar geliştirmemizi sağlayacak. ''Makineler oyunu, önerileri veya görüşleri ile ilgilisorularınıziçin lütfen bizimle iletişime geç[email protected] Uyarı:Şiddet Veya Oyundaki Ham Resimler Yoktur "Çocuklar İçinUygun"Dinozor Makineler Oyunu resmi bir oyun değil sadece taraftarlariçinyapılmış bir fan. (^_^)

Top Apps Show More...

QuickShortcutMaker 2.4.0 APK
sika524
This app can create a shortcut to anapplication from the list of activities which are installed on yourphone.Even if so many applications are installed, you can choose anactivity smoothly.You can also use the QuickShortcutMaker for searching the appwhich you want to launch.If you want to use the app which you don't use frequently, maybeyou have no shortcuts for it. So, you may have to search the appfrom a list of many apps. Even if you know the name of the app,it's hard to find it.In this situation, the QuickShortcutMaker will help you finding theapp. Please try!This may be useful. But please use it at your ownrisk!You can make shortcuts to hidden setting screens which are usuallynot accessible.Even if you encountered any problems using this app or shortcutscreated by this app, I don't have any responsibility about that.Please be sure to use this app at your own risk.About Internet access permission:From the version 2.0.1, for a more rapid improvement of the app,you will be requested an additional permission to access network sothat the app can send a detailed error report to developer.The app uses network only to send error reports.And when it communicates, a confirmation message will be displayed,so please rest assured.for Launcher3 of CyanogenmodIf you cannot create shortcut, please try the followingsteps:1. Long-tap the home screen.2. Tap "WIDGETS".3. Long-tap "Activities" which has the QuickShortcutMaker'sicon.4. Drag it to somewhere on the screen.5. QuickShortcutMaker will be launched.6. Select an activity, edit it, and tap "Create".7. A shortcut will be created on the home screen.Follow the updatesGoogle+https://plus.google.com/u/0/114542232871046503427Twitterhttps://twitter.com/sika_appRecent updates:(v2.4.0)- Added Italian and Arabic translations.- Adapted to AndroidPhone7 theme.- Changed dialog UI.- Fixed a bug that the shortcut for Google Play cannot beopened.- Added function to ask you to rate this app. (Forgive me if youdon't like such a thing.)(v2.3.0)- Added translations to many languages. (Français, Español,Português, Polski, 한국어, 中文(简体), 中文(繁體), Bahasa Indonesia)- Added support for some other themes. (Atom / Solo, etc.)- Added several other improvements.(v2.2.0)- It is now possible to operate multiple items from the activitylist by long-tapping the items. You can add them to favorites orshare.- Changed the text format in which to share the applicationinformation.- Added the types of themes that can be selected icon (ADW / Nova /Apex / LauncherPro / GO / Holo).- Added the number of icons in the list of themes.- Changed the UI of shortcut editing screen.- Added German translation.- Added a lot of improvements.(v2.1.0)- Added support for tablet devices.- Added function to share app information as text.- Improved UI of some screens.- Fixed some bugs.(v2.0.3)- Added function to open the App info screen from the shortcutediting screen. (Android 2.3 or later only)- Fixed a minor bug and UI.(v2.0.2)- Fixed a bug that the app crashes while searching at a certaincondition.(v2.0.1)- Added error report function to send detailed information when theapp crashes or when you see "Failed to load" message.- Reduced consumption of the memory so that the models which havelow-memory not to crash.- Search results can be sorted order by names.- Increased speed of search.- Fixed a bug on setting icon.- Fixed a bug that the icon becomes smaller when you use the app ontablets.(v2.0.0)- Added history and favorite features.- Applied Android 4.0(ICS) UI style.- Activity list is now grouped by app.- Fixed some bugs.Keywordsquick, shortcut, maker, create
WIFI WPS WPA TESTER APK
Sangiorgi Srl
**Devices WITHOUT root permissions and withAndroid >= 5.0 (Lollipop), can connect with this app but theyCANNOT view the WEP-WPA-WPA2****Devices WITHOUT root permissions and with Android < 5.0(Lollipop), CANNOT connect with this app and they CANNOT view theWEP-WPA-WPA2**Do you want to know if your Access Point is vulnerable at the WPSprotocol?Wifi Wps Wpa Tester is the app that you need!With this app, you can test the connection to AP with WPSPIN.PINs are calculated with many algorithms:-Zhao-TrendNet-Dlink-Dlink+1-Belkin(root)-FTE-xxx-TrendNet-Asus-AiroconRealtek-EasyBox Arcadyan-ArrisAnd others default PIN of MANY Access Point.Then NOT ALL AP ARE COMPATIBLE WITH THIS APP.App allows to do PINS BRUTEFORCE in a SMART WAY ( ONLY FOR ROOTEDDEVICES )Why SMART?Because, app will try 11000 PINs COMBINATIONS rather than10^8.In fact, AP tells to your device if the first 4 of 8 digits of WPSPIN, are correct and the last digit is a checksum of previous 7digits.NO OTHERS APP ( CLONE OF THIS APP ) CAN DO THIS.And, app allows to notify if WPS is in LOCK STATE ( ROOT AND NOROOT ).NO OTHERS APP ( CLONE OF THIS APP ) CAN DO THIS.WPS Lock state is a state when Access Point, for security reasons,does not allow no more PINs. THEN is USELESS to try othersPINs.App needs root permissions for devices with Android version <5.0 ( LOLLIPOP ).For devices with Android >= 5.0 you can test the PINs with thisapp and you can connect, BUT YOU CANNOT SEE WPA ( OR WEP ) PASSWORDWITHOUT ROOT PERMISSIONS.Use this app only with your own AP for do not go against thelaw.Privacy Policy :https://www.iubenda.com/privacy-policy/8000344
WordPress APK
WordPress for Android puts the power ofpublishing in your hands, making it easy to create and consumecontent. Write, edit, and publish posts to your site, check stats,and get inspired with great posts in the Reader. What’s more? It’sopen source.WordPress for Android supports WordPress.com and self-hostedWordPress.org sites running WordPress 3.5 or higher.Visit the forums to get help with the app:http://android.forums.wordpress.org
Blog 0.0.1 APK
SATISH
Our blog posts include experiment resultsofonline marketing, how to articles, tools and tips for runningyourbusiness, business ideas, online selling, entrepreneurship,startups, success stories, interviews and reviews of relevantbooks.You can visit the web version of ourapp:http://technotip.orgFeatures1. Has a list of 8 recent articles on the homepage and usercannavigate to older blog posts.2. Clear reading experience with bigger fonts on articlepage.3. Facility to bookmark the article and read later frombookmarkssection.4. Cache the recently viewed article for offline reading.5. List of pages.6. Search facility.7. List posts based on Category.8. List posts by author/contributor.9. Invite others to our app via Social Sharing Apps.Option to rate the app.10. Facility to directly share the posts and pages with othersfrominside the app via popular social sharing applications.
WPS Connect 1.3.6 APK
FroX
With this app you'll can connect to WiFinetworks which have WPS protocol enabled. This feature was onlyavailable in version 4.1.2 of Android.App developed with educational purposes. I am not responsible forany misuse.Released under license CC BY-NC-ND 4.0:https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/WPS: http://es.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi_Protected_SetupWPS Connect is focused on verifying if your router is vulnerable toa default PIN. Many routers that companies install ownvulnerabilities in this aspect. With this application you can checkif your router is vulnerable or not and act accordingly.Includes default PINs, as well as algorithms such Zhao Chesung(ComputePIN) or Stefan Viehböck (easyboxPIN).Tested on:- LG G2- Nexus 5- Samsung Galaxy S3IMPORTANT!!Prior to an assessment, understand that it serves theapplication.
XPOSED IMEI Changer 1.7 APK
Vivek.V
ROOT REQUIREDXPOSED FRAMEWORK REQUIREDIF You dont know What is XPOSED Framework then do not try thisapplication (it wont work)Hi Guys,I read about the Xposed framework in xda and other websites.somewebsites have really good tutorials about it.So what I understandis that we can modify a function and its return values using theXposed Framework.I have created and Xposed Module For Changing (MASKING) the IMEINo of the PhoneChange Means How Other Application gets the IMEI No of the deviceusing below codeAs you all know,The Value is not permanent as it is an XposedModule :)XDA-Developers Threadhttp://forum.xda-developers.com/xposed/modules/xposed-imei-changer-t2847187Pro version :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vivek.imeichangerproStepsInstall appEnable module in xposed frameworkCome back to app and enter new valuePress ApplyGo to xposed moduleOpen framework pageDo a soft rebootOpen the appAnd you can see new valuecheck the value by dialing *#06#, you can see the new value
Sing! Karaoke by Smule 5.1.5 APK
Smule
We all have a voice. Find yours. Sing yourfavorite songs, use audio effects and video filters! Soloprivately, karaoke with friends, connect with singers around theworld, or duet with celebrity artists like Nick Jonas and EdSheeran. Choose from millions of songs, create music videos andshare them with our 50M+ musically minded, supportive community.It’s just like karaoke, only better. Sing free today!Featured on Entertainment Tonight, Forbes, and Google Play’s BestApps.-----------FEATURES• Sing along to new and classic songs with music and lyrics• Sound like a pro! Add studio polish with our amazing audioeffects• Use pitch correction and reverb to get real-time feedback on yoursinging• Apply video filters to make your recording look moreprofessional! Choose from Selfie, Vintage, Black & White,Sepia, and Fight Club• Share what you make on our global platform to get discovered.Love, comment and share other videos• Upload your song to the Smule Sing! Songbook for other singers toperform• Connect with Facebook to find and karaoke with friends on SmuleSing! Chat with other singers• Duet with the Artist - Shawn Mendes, James Arthur, Jessie J,Jason Derulo, Kylie Minogue, Linkin Park, X Ambassadors, OMI, CarlyRae Jepsen, Charlie Puth, Silento and many more-----------------------------------------------------New songs added every day! Choose from a massive catalog of Pop,R&B, Rock, Rap, Hip Hop, Country, Soundtracks, Latin, K-Pop andmore! Popular on Smule Sing!:POP HITS & BALLADS:* Shape of You - Ed Sheeran* Play That Song - Train* Treat You Better - Shawn Mendes* Say You Won’t Let Go - James Arthur* Closer - The Chainsmokers, ft. Halsey* 7 Years - Lukas Graham* Rockabye - Clean Bandit, ft. Anne-Marie* Love me Like You Do - Ellie Goulding* All of Me - John Legend* Stay - Rihanna ft. Mikky Ekko* Love Yourself - Justin BieberNEW CLASSICS & KARAOKE ESSENTIALS:* Killing Me Softly - The Fugees* I Will Survive - Gloria Gaynor* Un-break My Heart- Toni Braxton* Happy - Pharrell Williams* Eye of the Tiger - Survivor* Bohemian Rhapsody - QueenMUSICALS & SOUNDTRACKS:* Beauty and the Beast - Beauty and the Beast (Disney)* Part of Your World - The Little Mermaid (Disney)* Let It Go - Idina Menzel (from Frozen by Disney)* Cups (When I’m Gone) - Anna KendrickDon’t see your must-sing karaoke jam? Upload to the Smule Sing!Songbook:https://www.smule.com/support/upload#songbookCONNECTING THE WORLD THROUGH MUSIC™We believe that music is much more than just listening— it's aboutcreating, sharing, discovering, participating, and connecting withpeople. It is the original social network with the power to breakdown barriers, touch souls and bring people together from all overthe world.Lots of talents get discovered through our Smule Sing! platform.Love, comment, and share performances to show your support and meetincredible singers from all over the world. Skip the karaoke bar -karaoke free, sing anywhere, show off your talent, and getfans!LOOK GREAT, SOUND LIKE A PRONo matter what kind of singer you are, you can sound amazing everytime with Smule Sing!’s voice enhancement technology. Like being ina recording studio, use special voice effects and video filters tochange the pitch, add reverb, autotune, and smooth overimperfections with our Selfie filter. Love singing along to songson the radio? If you are musically inclined, have imagined singinga solo on stage, performing a duet with a pop star, or joining anacapella group, download Smule Sing! for free today! Smule is asupportive, joyful community where music-making at all levels isencouraged and appreciated.FOLLOW US and keep up with new major artists and featured singerson Sing!http://www.smule.comhttp://www.facebook.com/smulehttp://www.youtube.com/smulehttp://www.twitter.com/smulehttp://plus.google.com/+smuleHave questions on a particular permission?http://www.smule.com/support/sing#android
Administrator 1.3 APK
Simple app that lets you control your wirelessconnections ANDROID device.Features:- Turn onTurn data connection, WIFI and BLUETOOTH.- See the list of the connected BLUETOOTH devices withinreach.- Multi-language: Spanish and English.