1.0 / January 9, 2018
(5.0/5) (5)
Loading...

Description

Çocuk'un sevilen çizgi filmi Pepeeartıkparmaklarınızın ucunda.
Türkiye'nin milli çizgi film kahramanı Pepee, okul öncesiçocuklarınen sevdiği kahramandır,
Annesi, babası, çok sevdiği kardeşi Bebee, ninesi ve dedesi ileherzaman sevginin doyasıya yaşandığı bir ailesi var Pepee'nin.Meraklımı meraklı bir çocuk.
En güzel Pepee Oyunları Oyunları bizde.

KAZANIMLAR
Sağlıklı beslenme alışkanlığı
El-göz koordinasyonu
Meyve-sebze bilgisi
Görsel dikkat becerisi
Akıl yürütme
Eğitici oyunlar
Pepe oyunları
The child'sfavoritecartoon Pepe is now at your fingertips.
Turkey's national cartoon character Pepe, is the favorite heroofpreschool children,
His father, mother, brothers loved by a lot of Bebe, withgrandmaand grandpa always had a family that is experiencing thepleasureof love Pepe's. Curious Have an inquisitive child.
The most beautiful Pepe games for us.

GAINS
Healthy eating habits
Hand-eye coordination
Fruits and vegetables information
Visual attention skills
Reasoning
Educational games
Pepe games

App Information Pepeei maceraları

 • App Name
  Pepeei maceraları
 • Package Name
  com.pepeie.maceralari
 • Updated
  January 9, 2018
 • File Size
  Undefined
 • Requires Android
  Android 4.0 and up
 • Version
  1.0
 • Developer
  SIMYAS GAMES
 • Installs
  10 - 50
 • Price
  Free
 • Category
  Adventure
 • Developer
 • Google Play Link

SIMYAS GAMES Show More...

Pepeei maceraları 1.0 APK
SIMYAS GAMES
Çocuk'un sevilen çizgi filmi Pepeeartıkparmaklarınızın ucunda.Türkiye'nin milli çizgi film kahramanı Pepee, okul öncesiçocuklarınen sevdiği kahramandır,Annesi, babası, çok sevdiği kardeşi Bebee, ninesi ve dedesi ileherzaman sevginin doyasıya yaşandığı bir ailesi var Pepee'nin.Meraklımı meraklı bir çocuk.En güzel Pepee Oyunları Oyunları bizde.KAZANIMLARSağlıklı beslenme alışkanlığıEl-göz koordinasyonuMeyve-sebze bilgisiGörsel dikkat becerisiAkıl yürütmeEğitici oyunlarPepe oyunlarıThe child'sfavoritecartoon Pepe is now at your fingertips.Turkey's national cartoon character Pepe, is the favorite heroofpreschool children,His father, mother, brothers loved by a lot of Bebe, withgrandmaand grandpa always had a family that is experiencing thepleasureof love Pepe's. Curious Have an inquisitive child.The most beautiful Pepe games for us.GAINSHealthy eating habitsHand-eye coordinationFruits and vegetables informationVisual attention skillsReasoningEducational gamesPepe games
Ben animal racing in the jungle 1.0 APK
SIMYAS GAMES
Ben animal racing in the jungle, is a funandexciting racing game for kids and toddlers.With Ben and 16 different animal cars to choose from. cat,lion,dog, penguin, elephant and many more, your child takes controlofthe animal car with simple controls that's easy for them to pickupand play.
Medication Reminder 2.4.1 APK
SIMYAS GAMES
Medication reminder Create a routine foreverytime,and Medication reminder will group all your meds in asinglenotification alert. Create your medication reminder by usingtheschedules editor. You can link your intakes to yourroutines,define hourly or daily repetitions and much more!Do you take multiple medications at breakfast or lunch?With Medication reminder keep all your drugs under control usingthemedication kit, and get easy access to all medication andHealthProducts.CalenMed Medication Reminder allows you to manage the medicationofseveral patients, with their own medication kit, routinesandschedules.You will see all their intakes in the home screen.
Pepee ile Hafiza oyunu 1.1 APK
SIMYAS GAMES
İki ekmek aldım ve bir çok çocuk şarkısıylaizlenme rekorları kıran Yeni Pepee ile eğlenceye hazır mısın? Pepeeile eğlenceli şarkılar söyleyelim, renkli danslar edelim. Çocukgelişimini destekleyici zengin eğitici türkçe çizgi filmler,çocukoyunları, pepe eğitici ve öğretici videolar ile hiçsıkılmayacaksın.Hafıza oyunu ile hafızayı egzersiz yapın, hayvanlar, sebze vemeyveleri pepee ile tahmin edin. Bulmacalar veya diğer sınavlargibi hafıza oyunu tam size göre.Hafıza ücretsiz bir popüler hafıza oyunu özdeş kart çiftleri bulmaoluşur. Oyuncunun tahtadan çıkarılmasıyla aynı olan iki kart ortayaçıkar; yoksa kartlar geri döndürülür. Eşleşen kartlar, hayvan veyabir araç sesi ile verilir. Oyunun amacı çiftlerin en büyük sayısınıortadan kaldırmaktır. Çok oyunculu modda, en fazla çift eşleşenoyuncu kazanır.YAŞ ve ÜZERİ ÇOCUKLAR İÇİN PEPEE- EĞLENCELİ ve EĞİTİCİ oyunlar- MUHAKEME ve ANALİTİK düşünme becerilerini geliştirme amacıylatasarlanmış- KOLAY OYNANABİLİR ve çocuklara uygun olarak tasarlanmışekranlar-Okul Öncesi Eğitici Türkçe Oyun-Çocuklar için ideal bir öğrenme şeklidir.KAZANIMLAR:- Görsel dikkat- İşitsel dikkat- Hafıza- Akıl yürütme- Kelime haznesi- Anlam bilgisiI bought two loaves ofbread and broke ratings records with a lot of fun with the newchildren's songs Pepe Are you ready? Pepe with fun sing songs,let's colorful dances. Child development support rich educationalTurkish cartoons, children's games, never be bored with pepeeducational and tutorial videos.Exercise memory with a memory game, animals, guess pepee withfruits and vegetables. memory games, such as puzzles or other examsfor you.A popular free memory memory game consists of finding pairs ofidentical cards. The player is removed from the board revealed thesame two cards; If cards are returned. Matching cards, sound givenanimal or a vehicle. The aim of the game is to eliminate thelargest number of pairs. In multiplayer mode, players will earn amaximum matching pair.FOR CHILDREN OVER AGE and Pepe- fun and educational games- Reasoning and Analytical thinking skills designed toimprove- EASY playable screens and designed to be suitable forchildrenTurkish Pre-School Educational GamesIdeal for the boys is a way of learning.GAINS:- Visual attention- Visual attention- Memory- Reasoning- Word reservoir- Meaning information
Loading...