1.0 / June 10, 2018
(4.4/5) (Learn More</a></div>)
Loading...

Description

This app is an alternative to any other flashcard app. Itimportsthe *.apkg format, and easy keeps track of your preparation,byusing a nice graph. You can also modify/delete the decks asyouneed. I made this app n my weekends, while my wife was studyingforthe step2 exam of uslme, and needed something like this tokeeptrack of the progress and also better manage what cards shewantedto train with more. This app by default will contain twoads,easily removable for free from the settings screen.Considerleaving them on, only if you like the app, and want to helpthefuture development, but feel absolutely free to disable themifthey distract you, or find the annoying. *this version don'thavean export functionality, will be added if requested bythecommunity for any feedback please write me atdevaldroid@gmail.com

App Information Super Flashcards

 • App Name
  Super Flashcards
 • Package Name
  com.aldroid.superflashcards
 • Updated
  June 10, 2018
 • File Size
  3.8M
 • Requires Android
  Android 5.0 and up
 • Version
  1.0
 • Developer
  Al Droid
 • Installs
  10+
 • Price
  Free
 • Category
  Education
 • Developer
  165 Audubon Ave, Manhattan, NY, USA
 • Google Play Link

Al Droid Show More...

Shqiponja 3D - Live Wallpaper 1.2 APK
Al Droid
Shqiponja 3D - Albanian Live WallpaperThis is the albanian 3dwallpaper, for all wallpapers all over the world.Per te gjitheShqiptaret neper bote, e qe jane krenar per identitetin e tyre, kjoShqiponje krenare, ne 3D qe rrotullohet, do te behet pjese eekranit tuaj, duke trasmetuar krenari, force dhe intentitetin tuajShqiptar.
Kanuni 2.1 APK
Al Droid
Kanuni i Leke Dukagjinit - The Code of Leke DukagjiniThis is theold Albanian Code of Leke DukagjiniAlbanian:Kanuni i LekeDukagjinit eshte nje nga koded me te vjetra shqiptare.Ky liberprezanton nje vlere te kultures dhe historise shqiptare. Librieshte botuar ne 1933 dhe si e tille nuk varet nga te drejta autoriapo limite te tjera, kjo eshte dhe arsyeja pse vendosa te publikojkete aplikativ per android.
Bibla Shqip - Albanian Bible 1 APK
Al Droid
Lexoni Biblen ne gjuhen shqipe, ky version offline ju lejon qe telexoni lirshem pa perdorur lidhjen e internetit, ne menyre teshpjete e te thjeshte.Mbani shenim verset qe ju pelqejne me shume,e beni komentet e tua mbi to, me pas shperndani thenjet me tebukura me shoket e tu ,e rrjetet sociale.
Abetare Shqip (Ks) 1.1 APK
Al Droid
Abetare ShqipVersioni per android i abetares qe mund te gjeni nefaqen:http://www.gjuhaime.com/abetare Bashkatdhetarë tënderuar,Është e drejtë themelore njerëzore ruajtja dhe kultivimi iidentitetit kombëtar. Shenja e parëdhe më e rëndësishme e këtijidentiteti është gjuha amtare. Mësimi i gjuhës amtare nëshkollënënkupton edhe mësimin për kulturën e origjinës dhepërbërësit e saj. Në kushtet e jetës jashtëAtdheut ruajtja dhezhvillimi i identitetit kombëtar vështirësohet dhe kjo manifestohetshumë mëtepër te brezat e rinj, posaçërisht te fëmijët e linduratje. Prandaj, institucioni më i përshtatshëm,ku mësohen ezhvillohen kompetencat gjuhësore e kulturore me përkujdesjeprofesionale,është shkolla. Dhe kjo shkollë tashmë njihet meemërtimin Shkolla Shqipe e Mësimit Plotësuesnë diasporë.
Chat Shqip - Albanian Chat 1.2 APK
Al Droid
Bashkebisedoni me shqiptare nga e tere bota,me kete program te thjeshte chati.Ne versionin e ri keni me shume funksione si:- chat privat me kedo- lista e perdoruesve online- notifikim me ze- karikim fotografish- preferenca te ndryshmenese ky app ju pelqen, atehere shperndajeni me shoket tuaj
Horoskopi Shqip - { Albanian } 1.1 APK
Al Droid
Horoskopi Shqip ju lejon te lexoni horoskopin tuaj ditor ngatelefoni/tableti juaj, ne menyre te shpejte e falas. Cfare menyreme te mire per te nisur ditet sesa me parashikimin e fatit?
Radio Shqip - Albanian Radio 4.2 APK
Al Droid
Albanian Radio Streaming AppRadio Shqip - Tere radiot Shqiptare nestreaming gratis.RadioShqip eshte rikthyer ne PlayStore, meversioni e ri. Me nje grafike te re, e funksionalitete te reja.-Regjistrohuni falas, ne radio shqip, nje sherbim cloud based, qe julejon te ruani listen e kanaleve tuaja te preferuara, per tidegjuar me pas ne tere aparatet tuaja, e gjithshtu online neadresen http://radioshqiplive.com/- Regjistroni kenget qe jupelqejne, qe sot ne fakt mund te regjistroni nje radio, dhe jovetem ta degjoni ate.- Sygjero nje kanal, qe sot secili nga ju mundte sygjeroje nje kanal radio- Me te degjuarit, kanalet tanirreshtohen ne baze te degjimeve, per te ditur se cilat radiodegjohen me shume nga shqiptaret.- Degjoni regjistrimet e radiovetuaja, kur jeni offline [failet ruhen ne mp3 ne direktorine/sdcard/radioshqip]- Chat per te bashkebiseduar me degjuesit etjere.*ere:- integrim me android auto- integrim me oren tuajandroid wear- notifikime me te zgjuara- notifikim ne lock screen-update tere radiove- integrim me google - mundesi te krijoniaccount me username/password- kermim, tani mund te kerkoni radionsipas emritNese programi ka probleme, jeni te lutur te shkruani njeemail, e jo te vendosni nje yll te vetem me komente te padobshme.Vetem me ndihmen tuaj, ky aplikacion mund te behet me i mire, e tearrije nivele me te larta.
AlbUkTv - Albanian Uk Tv 1.0 APK
Al Droid
[English]Uk Albanian Live Tv Channels[Albanian]Ky eshte app official i AlbUkTv, mund te ndiqni ne live sreamingtre kanalet HD, Plus dhe Music, si dhe te lidheni direkt me lajmete fundit te ofruara nga portali.Kanali Televiziv ALBUK, nje kanal televizor i cili do ju sjellinformacione, filma, zuike nga shqiperia e bota…Shqiperia Etnike Ëndrra për Shqipërinë Etnike është frymëzim,parashikim, dituri, mençuri, zgjuarsi, qëndrim, vendim,vendosmëri..Shqipetaret qe jetojne ne Britanine e madhe Bashkësi, organizatadhe shoqata shqiptare që ushtrojnë veprimtarinë…AlbUK Tv do ju sjelle videot me te reja te muzikesShqiptare.Dokumentare, programe per femije e shume informacione tendryshme.Ne kanalin tone do te shikoni filma Shqiptare dhe tehuaj....
Loading...